Svou první kočku jsem potkala jednoho sychravého večera na ulici. Velký kus cesty mě nenápadně sledovalo malé rezavobílé kotě (EUR d 23 03). Došlo se mnou skoro až domů a já jsem ho tam s sebou vzala. V tu chvíli se změnil celý můj dosavadní svět. Bobinek se stal nejrozmazlovanější kočkou pod sluncem. Byl mým velkým miláčkem. Vždyť vlastně kvůli němu to všechno začalo.

V roce 2006 jsem si u FIFE zažádala o chráněný název chovatelské stanice. Mým favoritem a zároveň i vybraným názvem se stal Éclat du soleil, což v překladu znamená sluneční záře. Kočky jsou pro mě sluníčkem v šedých dnech, tak právě proto tento název. Po našem přestupu do WCF nebyl tento název mezinárodně schválen, jelikož již byl obsazen, takže jsme po usilovném hledání alternativy dospěli k novému názvu a proto se od roku 2012 naše stanice přejmenovala na Soleil Eclatant*CZ, což má stejný význam, jako náš původní název.

Za 10 let chovu britských koček jsem odchovala dohromady 22 vrhů. Zaměřovala jsem se na skořicovou barvu, postupně jsem se zamilovala i do bikolorů a tak jsme měli i barevnější koťátka. Mým cílem vždy bylo odchovávat typová a hlavně zdravá koťata, která se nemusí stydět nejen za svůj vzhled, ale ani za svou povahu a zdraví. Tomu jsem podřizovala výběr chovných koček i kocourů. Odměnou mi bylo několik výstavně velmi úspěšných odchovů, koťátka v téměř celé Evropě i v USA a nejen mazlíčkáři si pochvalovali úžasné povahy našich chlupáčů.

Nicméně jak šel čas, začaly se měnit životní priority a po té, co se narodil náš první vlastní potomek – syn, tak jsem pozornost začala směřovat hlavně k němu a poté, co se narodila i dcera, rozhodla jsem se, že pokud chci dělat chov či mateřství pořádně a na 100%, tak se musím jednoho vzdát a bylo jasné, čemu dám přednost. Poslední koťátka jsem částečně rozdala, částečně nám doma i zůstala a všechny kočky podstoupily kastraci a samozřejmě zůstaly bydlet s námi. Čas plyne a pomalu nás opouští a tak naše kočičí komando postupně řídne.

A jak děti rostou a nevyžadují už tolik mé pozornosti, začíná se mi stýskat….