browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

O nás

Svou první kočku jsem potkala jednoho sychravého večera na ulici. Velký kus cesty mě nenápadně sledovalo malé rezavobílé kotě (EUR d 23 03). Došlo se mnou skoro až domů a já jsem ho tam s sebou vzala. V tu chvíli se změnil celý můj dosavadní svět. Bobinek se stal nejrozmazlovanější kočkou pod sluncem. Byl, a stále je, mým velkým miláčkem. Vždyť vlastně kvůli němu to všechno začalo.

 

 

V roce 2006 jsem si u FIFE zažádala o chráněný název chovatelské stanice. Mým favoritem a zároveň i vybraným názvem se stal Éclat du soleil, což v překladu znamená sluneční záře. Kočky jsou pro mě sluníčkem v šedých dnech, tak právě proto tento název. Po našem přestupu do WCF nebyl tento název mezinárodně schválen, jelikož již byl obsazen, takže jsme po usilovném hledání alternativy dospěli k novému názvu a proto se od roku 2012 naše stanice přejmenovala na Soleil Eclatant*CZ, což má stejný význam, jako náš původní název.

 

Chceme, aby koťátka od nás byla nejenom krásná, mazlivá, ale hlavně zdravá. Obrovskou výzvou pro mě je skořicová barva. Tato cesta nebude snadná a pro náš cíl budeme používat zejména kočky, které nesou skořicový gen a jsou z linií opakovaně NEGATIVNĚ testovaných na geneticky dědičnou nemoc srdce HCM. Neděláme ústupky a proto se naše smečka rozrůstá VELMI pomalu, jelikož najít kočičku ze zdravých linií není lehký úkol. Nezastáváme postupy, které volí někteří chovatelé a nekupujeme kočky jen proto, abychom doma měli skořicovou nebo plavou kočku, nehledě na typ a hlavně na zdraví linií, ze kterých kočička pochází. V dnešní době je skořicová velmi moderní barva a ne každý se ohlíží na zdraví linií, ze kterých kočičky pochází.

Naše kočičky zásadně nevyužíváme jako chovný materiál, nedáváme je pryč, když už nejsou produktivní nebo nejsou dostatečně typové a jejich chov se „nerentuje“. Jsou právoplatnými členy naší rodiny, k dispozici mají celý dům i byt a v podstatě se dá říct, že bydlím u svých koček.

 

Naše miláčky krmíme výhradně krmením špičkové kvality – Almo Nature, Hill’s, Happy cat, Animonda. Nejenom jako úplatky dostávají pamlsky značky Gimpet, Miamor, Vitakraft apod. Pro zpestření jídelníčku jim podáváme hovězí a drůbeží maso, kvalitní konzervy značky Cosma, Miamor, Bozita, Brit, Aptum a Almo Nature.

 
Někdy si říkám, že bych chtěla být naší kočkou. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat