Misan

*21.11.2010

misan

Krevní skupina: A
FIV, FeLV: negativní
HCM: 22.3.2012 – SONO – negativní
PKD: nebude testován – vyřazen z chovu

Mišana jsme se rozhodli vykastrovat a zbavit ho jeho trápení a po toužení po kočičích slečnách, které celé dny a noci stále vyvolával. Byl to náš první chovný kocourek a bohužel přes jeho bezchybnou povahu i exteriér, jsme se od něj koťátek nedočkali. Po několika pokusech, kdy si užíval s našimi holkami a koťátka stále nikde, jsme se rozhodli navštívit pana doktora Lázničku, který se specialuzje na reprodukci. Výsledkem byl nepříliš lichotivý výsledek spermiogramu a to 1% použitelných spermií. Po pokusech o léčbu a nějaké „nakopnutí“ se úspěch bohužel nedostavil a proto nebyl důvod dále udržovat Mišanův rozmnožovací aparát v „pohotovostním stavu“, jelikož je pro nás důležitější pohodlí našich chlupáčů.
Mišánek bydlí u Šarlotky (koťátko z Indušky prvního vrhu) v Prostějově. 🙂

 

Briketka

*06.10.2006

briketka

Krevní skupina: A
FIV, FeLV: negativní
HCM: 12/08 pozitivní – vykastrovaná
Matka vrhu: F

rodokmen

1xBIV, 1xNOM, 2xCACIB

Briketka je moje srdeční záležitost. Než jsem si ji domů přivezla, tak se mi želvičky vůbec nelíbily, ale dnes na ně nedám dopustit. Tyto kočky jsou povahově naprosto dokonalé. Naše Briketka aportuje kuličky, neustále si hraje a chová se pořád jako koťátko.

Briketku jsem nechala vykastrovat z důvodu pozitivního nálezu na HCM, takže v současné době z ní je spokojený kočičí důchodce. Je pro nás důležité odchovávat koťátka ze zdravých linií a VÝHRADNĚ po zdravých rodičích a proto pro nás bylo rozhodnutí jednoduché. Briketka si užívá života plnými doušky a já doufám, že si ho s námi bude užívat ještě hodně dlouho. 🙂

 

bobajs

 * Někdy na začátku roku 2002 –  † 14./15.9.2013

bobinek

Bobinek je zakladatel našeho kočičího rodu, ovšem jen obrazně řečeno, jelikož je již od malička kastrát. Našli jsme ho jednoho dne večer na ulici jako malé zatoulané koťátko a v podstatě si mě sám vybral. Nejprve jsem měla obavy z mamky, co na to řekne, že domů táhnu kočku, takže jsem vymyslela záludný plán, který byl záhy odhalen, ale to nic neměnilo na tom, že s námi Bobajs zůstal. Maličko jsme se obávaly reakce Azinky (argentinská doga), která měla kočky ráda jen na svém jídelníčku, nicméně jakmile poznala, že je Bobinek právoplatným členem domácnosti, tak spolu spali v pelechu a žrali z jedné misky.. A tak to všechno začalo.. 🙂

Bobinek se i přes svou kastraci a neurozený původ zúčastnil kočičí výstavy, kde ji jeden den ve své třídě vyhrál a druhý den nechal zvítězit svoji kočičí soupeřku z předchozího dne.. Pan Kabina při posuzování prohlásil, že je perfektním zástupcem plemene evropské kočky a že je škoda, že přišel o svou kocouří chloubu. Pro nás je důležitější, že s námi Bobinek prožívá spokojený jedenáctý rok života a doufáme, že s námi ještě dlouho bude.

Bobinek nás bohužel opustil v noci 14./15.9. 2013. Budeš nám moc chybět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *