browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jedna etapa mého života končí…

Posted by on 3.10.2016

Posledních několik měsíců intenzivně přemýšlím nad tím, jestli má smysl dál pokračovat v tom, co jsem před deseti lety započala…včera jsem se konečně odvážila učinit rozhodnutí, ke kterému jsem neměla dlouhou dobu odvahu.
Tímto bych ráda oznámila, že jsem se rozhodla skončit s chovem.

Vedlo mě k tomu víc faktorů a ani nevím, jestli se chci o všem zmiňovat. Tím nejzásadnějším je to, že kočky již nejsou mým středobodem vesmíru, jako tomu bylo dřív, dokud jsem neměla děti. Dnes jsou středem mého vesmíru právě ony a na kočky a koťata nemám tolik času, kolik bych si přála a kolik by si ony zasloužily.

Dalším důvodem je to, že je opravdu těžké najít ty správné majitele a nechci to dělat tak, že prodám kotě každému, kdo se nabídne. Bohužel nemám pocit, že by někteří zájemci o kotě byli schopni docenit to, co vše chov obnáší a to nejen neustálé testování nejen HCM, ale i tu práci, která za tím vším je… Opravdu mě nebaví neustále prát počůrané věci, protože koťatům trvá, než si zvyknou chodit na wc, nebaví mě mít v posteli stelivo a nebaví mě mít chlupy úplně všude a nejen chlupy…

Nestojí mi za to, aby se ke mně dostávaly zprávy o tom, jak mě kdekdo pomlouvá, protože jsou moje kočky takový a makový. Chovatelský svět je opravdu pro silné povahy a já nechci být v tomto světě podrazů, zloby a nepřátelství. A nejen chovatelský svět.. I někteří majitelé našich odchovů dokáží napáchat zla, aniž by se zamysleli sami nad sebou a svými činy..

Těm mazlitelům našich chlupáčů, kteří se o naše miminka vzorně starají, nepodvádějí a své chlupaté koule bezmezně milují, velice děkuji za jejich přízeň a za přátelství, která tímto vznikla a jichž si velice vážím. DĚKUJI VÁM PŘÁTELÉ!

Věřím tomu, že naše aktuální miminka najdou stejně skvělé majitele, jako je většina těch předcházejících. Postupně všechny naše kočky vykastrujeme a zůstanou bydlet s námi, dokud budou chtít být na tomto světě.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat